سه‌شنبه 28 فروردین 1403

ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی Bard رونمایی شد

43534534534 - ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی Bard رونمایی شد

هوش مصنوعی Bard گوگل که دیگر به لیست انتظار نیاز ندارد به ویژگی‌های جدیدی مانند پشتیبانی از بیش از 20 زبان برنامه‌نویسی مجهز می‌شود.

در ادامه رویداد Google I/O 2023، غول موتور جستجو اعلام کرد که هوش مصنوعی Bard اکنون از PaLM 2 پشتیبانی می‌کند که یک مدل قدرتمندتر است. همچنین ویژگی‌های جدیدی دیگری نیز برای Bard معرفی شده که هیجان‌انگیزترین آن‌ها پشتیبانی از زبان فارسی است و در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

به گفته گوگل، با بهبود مهارت‌های ریاضی، منطق و استدلال Bard، اکنون این هوش مصنوعی می‌تواند به تولید، توضیح و رفع اشکال کدهای بیش از 20 زبان برنامه‌نویسی بپردازد. علاوه بر این، غول موتور جستجو ادعا کرد که کدنویسی یکی از محبوب‌ترین کاربردهای فعلی Bard برای کاربران است و این ویژگی‌های جدید می‌تواند کمک زیادی به کاربران در این زمینه کند.

علاوه بر کدنویسی، گوگل همچنین اشاره کرد که زبان‌های جدیدی به Bard اضافه خواهند شد. نکته قابل توجه اینکه اسلاید نمایش داده شده توسط غول موتور جستجو در این بخش که زبان‌های مختلفی که به‌زودی توسط هوش مصنوعی Bard پشتیبانی خواهند شد را نشان می‌دهد، شامل زبان فارسی نیز می‌شود که این موضوع برای کاربران ایرانی اهمیت زیادی خواهد داشت.

مهمتر از همه اینکه گوگل دسترسی به Bard از طریق لیست انتظار را کنار گذاشته و اکنون این هوش مصنوعی به زبان انگلیسی در دسترسی 180 کشور جهان قرار گرفته است. همچنین زبان‌های کره‌ای و ژاپنی اکنون به Bard اضافه شده‌اند.

ویژگی جدید دیگر Bard به کاربران اجازه می‌دهد تا متن‌های تولید شده توسط آن را به جیمیل و گوگل داکس انتقال دهند. علاوه بر این، پشتیبانی از تصویر نیز به‌زودی به Bard اضافه خواهد شد تا کاربران بتوانند علاوه بر متن از تصاویر نیز استفاده کنند. به‌عنوان مثال، شما تصویری از دو سگ را با Bard به اشتراک می‌گذارید و سپس از آن می‌خواهید تا یک «توضیح خنده‌دار درباره آن بنویسد». در این ویژگی، تجزیه و تحلیل تصاویر ارسالی برای تشخیص سوژه‌های آن توسط Google Lens انجام می‌شود.

گوگل همچنین در حال کار روی ادغام برنامه‌های شخص اول و شخص ثالث است. مورد اول شامل جیمیل، داکس، Sheets (نمایش اطلاعات به‌صورت جدول با قابلیت اضافه کردن ستون) و مپس (نمایش مکان‌ها روی نقشه) می‌شود و مورد دوم شامل تولید تصویر با استفاده از خانواده مدل‌های هوش مصنوعی Firefly شرکت ادوبی می‌شود.

در نهایت، هوش مصنوعی Bard به حالت تیره (Dark Mode) نیز مجهز خواهد شد.

گوگل وعده داده است که هوش مصنوعی Bard را در قالب ۴۰ زبان مختلف در اختیار کاربران قرار دهد. در سوی دیگر، بهره‌گیری از مدل زبانی پیشرفته PaLM 2، می‌تواند امکانات متعددی را به این سرویس، اضافه کند. چت‌بات بارد، رقیب مستقیمی برای ChatGPT و بینگ مایکروسافت به شمار می‌رود؛ اما در ماه‌های اخیر نتوانسته است عملکرد درخشانی از خود به ثبت برساند.

منبع : دیجیاتو

همچنین بررسی کنید ...

درآمدزایی از تلگرام برای کانال‌های بالای هزار عضو فعال شد!

خبر خوش برای صاحبان کانال‌های تلگرام: پاول دروف، بنیانگذار تلگرام، به وعده خود عمل کرد …