سه‌شنبه 28 فروردین 1403

سفیر سوئد در عربستان احضار شد

4234234234 - سفیر سوئد در عربستان احضار شد

وزارت خارجه عربستان سعودی از احضار سفیر سوئد در ریاض به این وزارتخانه در اعتراض به اهانت به قرآن در این کشور خبر داد.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور سفیر سوئد در ریاض را در اعتراض به قرآن سوزی در استکهلم تحت حمایت نیروهای پلیس سوئد احضار کرد.

وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه صادر شده در ۲۹ ژوئن، که در آن عربستان سعودی آتش زدن یک نسخه از قرآن کریم توسط یک افراط گرا را محکوم کرده بود، این وزارتخانه سفیر سوئد در ریاض را احضار و مراتب اعتراض عربستان از این اقدام ننگین را به وی ابلاغ کرد.

طبق این بیانیه، وزارت خارجه عربستان همچنین از دولت سوئد خواست تمام اقداماتی را که مستقیماً با تلاش‌های بین‌المللی در جهت گسترش ارزش‌های همزیستی، میانه‌روی و رد افراط‌گرایی در تضاد است، متوقف کند.

این درحالی است که دولت سوئد نیز در نتیجه اعتراضات جهانی به این اقدام، یکشنبه شب ناگزیر به محکوم کردن آن شد.

پیش از عربستان چندین کشور عربی دیگر نیز سفیر سوئد را احضار کرده بودند. عصر روز چهارشنبه، یک فرد افراطی به نام «سلوان مومیکا» (۳۷ ساله) در استکهلم، در نخستین روز تعطیلات عید قربان، یک نسخه از قرآن را پاره کرد و آن را در مسجد مرکزی این شهر به آتش کشید. وی پس از آنکه پلیس این کشور مجوزی را برای برگزاری تظاهرات ضداسلامی صادر کرد، این جنایت را مرتکب شد.

منبع : ایسنا

همچنین بررسی کنید ...

امیر قطر راهی عراق می‌شود

امیر قطر فردا پنج شنبه در سفری رسمی به بغداد، پایتخت عراق سفر خواهد کرد. …