بورس تهران 6427 واحد رشد کرد

بازار سهام و فرابورس امروز سبز بودند. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با 6247 واحد افزایش به یک میلیون و 973 هزار و 914 واحد رسید. شاخص هموزن نیز با 1777 واحد افزایش به 699 هزار و 161 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس به بیش از 6 میلیون و 984 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 6.6 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 335 هزار معامله و به ارزش 4116 میلیارد تومان دادوستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 32 صدم درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 25 صدم درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 28 صدم درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس 31 صدم درصد و شاخص بازار دوم بورس 32 صدم درصد رشد کردند.

نمادهای هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مپنا، فولاد مبارکه، پالایش نفت تهران، گل گهر، بانک ملت و پالایش نفت اصفهان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با 58 واحد افزایش به رقم 26 هزار و 20 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 416 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 466 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 5.8 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 200 هزار فقره معامله و به ارزش 240 هزار میلیارد تومان دادوستد کردند. البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها، امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن بیش از 2.5 میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب 333 نوبت معامله و به ارزش 237 هزار میلیارد تومان دادوستد شد که ارقام آن در معاملات فرابورس نمایش داده می‌شود.

امروز همچنین نمادهای صبا تامین، ایران خودرو دیزل، سنگ آهن گهرزمین، انتخاب الکترونیک، صنعتی مینو و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و نماد فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشت.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس با 23 صدم درصد افزایش همراه شد، این دو شاخص با معیار هموزن 4 دهم درصد رشد کردند. شاخص بازار اول فرابورس 26 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس 21 صدم درصد افزایش یافت.

همچنین بررسی کنید ...

حذف گزینه‌ «عجله دارم» و «عجله ندارم» در تاکسی‌های اینترنتی

مسافران و رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، منتظر تحولات جدید باشید! استفاده از تاکسی‌های اینترنتی در سال‌های …