پنج‌شنبه , جولای 25 2024

PS5 پرو با قیمت 500 دلار در سپتامبر 2024 معرفی می‌شود

سونی در سپتامبر 2024 از PS5 پرو با قیمت 500 دلار رونمایی می‌کند. این کنسول با بهبود عملکرد 30 درصدی نسبت به پلی‌استیشن 5 اسلیم، همچنان از پردازنده‌ای با معماری Zen 2 استفاده می‌کند.

به گزارش کانال یوتوب Moore’s Law Is Dead، سونی در کنسول آینده‌اش همچنان از پردازنده‌ای با معماری قدیمی Zen 2 استفاده می‌کند که از این نظر تفاوتی با پلی‌استیشن 5 اصلی ندارد. طبق این منبع، سونی به‌دلیل سازگاری بازی‌های قدیمی با Zen 2، همچنان از این معماری استفاده خواهد کرد و البته این رویکرد منجر به کاهش هزینه تولید هم می‌شود.

با وجود استفاده از معماری Zen 2، پلی‌استیشن ۵ پرو عملکردی بهتر از پلی‌استیشن ۵ اسلیم خواهد داشت. به‌نظر می‌رسد که سونی به‌دنبال افزایش فرکانس و استفاده از لیتوگرافی پیشرفته‌تر 4 نانومتری به‌جای 6 نانومتری است. همچنین ظاهراً باید منتظر واحد پردازش عصبی پیشرفته‌تر در کنسول بازی آینده سونی باشیم.

به‌نظر می‌رسد که سونی تنها برای پردازنده PS5 Pro باید هزینه بیشتری بپردازد و هزینه سایر قطعات مشابه پلی‌استیشن 5 اسلیم خواهد بود؛ بنابراین هزینه تولید این کنسول احتمالاً 30 تا 40 دلار برای سونی افزایش می‌یابد که این موضوع می‌تواند به‌معنای قیمت 500 دلاری برای پلی‌استیشن ۵ پرو بدون دیسک درایو باشد.

درحال‌حاضر پلی‌استیشن 5 اسلیم بدون دیسک درایو یا درحقیقت نسخه دیجیتال این کنسول با قیمت 449.99 دلار به فروش می‌رسد؛ بنابراین اگر نسخه پرو با قیمت 500 دلار روانه بازار شود، تنها با 11 درصد افزایش قیمت روبه‌رو خواهیم شد. اما قیمت نسخه مجهز به دیسک درایو PS5 Pro احتمالاً 600 دلار خواهد بود که از افزایش 20 درصدی نسبت به قیمت 499.99 دلاری PS5 Slim حکایت دارد.

درصورتی‌که مشخصات فاش‌شده برای پلی‌استیشن ۵ پرو صحت داشته باشد، حداقل با 30 درصد عملکرد بالاتر نسبت به مدل اسلیم روبه‌رو خواهیم شد. با توجه به اینکه حداقل یک سال تا معرفی PS5 Pro فاصله داریم، همچنان باید منتظر انتشار گزارش‌ها و شایعات درباره این کنسول باشیم.

همچنین بررسی کنید ...

Immortals of Aveum گامی بلند در جهت ارتقای تجربه بصری

علاقه‌مندان به بازی Immortals of Aveum، خبرهای هیجان‌انگیزی در راه است! استودیو Ascendant به‌تازگی به‌روزرسانی …