پنج‌شنبه , جولای 25 2024

«گراک» چت‌بات جسور ایلان ماسک در ایکس عرضه می‌شود

در بحبوحه‌ی رقابت در بازار چت‌بات‌های هوش مصنوعی، «گراک» چت‌بات جدید ایلان ماسک به‌صورت انحصاری برای کاربران سرویس پریمیوم پلاس ایکس در دسترس قرار خواهد گرفت.

این چت‌بات مبتنی‌بر هوش مصنوعی که توسط استارتاپ xAI ایلان ماسک توسعه یافته است، به‌طور خاص برای کاربرانی که به دنبال یک دستیار هوش مصنوعی رک و بی‌پرده هستند، طراحی شده است.

اسکرین‌شات‌های منتشرشده توسط یک کاربر ایرانی نشان می‌دهند که گراک در نوار ناوبری سمت چپ ایکس قرار گرفته است و کاربران می‌توانند با کلیک بر روی آن، با این چت‌بات ارتباط برقرار کنند.

پیش‌تر، پرسش‌های نمونه از گراک نشان داده بود که این چت‌بات از اشاره به موضوعات نامناسب و پاسخ‌دادن با لحنی حرمت‌شکنانه ابایی ندارد. این رفتار‌ها در تضاد کامل با عملکرد کنترل‌شده‌ی رقبایی نظیر ChatGPT از OpenAI است.

البته تا پیش از انتشار عمومی گراک نمی‌توان درباره‌ی قابلیت‌های آن نتیجه‌گیری قطعی کرد؛ اما با توجه به زمان‌بندی افشای این تصاویر و همچنین ویژگی‌های اعلام‌شده، می‌توان حدس زد که گراک چت‌باتی محبوب در میان کاربرانی خواهد بود که به دنبال یک دستیار هوش مصنوعی متفاوت و جسور هستند.

همچنین بررسی کنید ...

امنیت حساب خود را با 2FA بدون شماره تلفن گوگل ارتقا دهید

گوگل در اقدامی برای ارتقای امنیت و سهولت استفاده از حساب‌های کاربری، رویه احراز هویت …