پنج‌شنبه , جولای 25 2024

تلگرام با فروش اوراق قرضه، ۳۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

پیام‌رسان تلگرام در اقدامی قابل توجه، ۳۳۰ میلیون دلار از طریق فروش اوراق قرضه در هفته گذشته جمع‌آوری کرد. پاول دوروف، موسس و مدیرعامل تلگرام، در کانال تلگرام خود با اعلام این خبر، از تقاضای فزاینده برای این اوراق و شرایط مطلوب آن برای شرکت خبر داد.

دوروف این استقبال را نشان‌دهنده ارزش قائل شدن موسسات مالی جهانی برای رشد مخاطبان و درآمدزایی تلگرام دانست.

تلگرام در آستانه سودآوری

مدیرعامل تلگرام در مصاحبه‌ای با روزنامه فایننشیال تایمز، ابراز امیدواری کرد که این شرکت با نزدیک شدن به عرضه در بازار سهام، در سال آینده سودآور شود.

تقویت موضع تلگرام به عنوان یک پلتفرم مستقل

به گفته دوروف، فروش اوراق قرضه، موضع تلگرام به عنوان یک پلتفرم مستقل که قادر به چالش کشیدن غول‌های صنعت فناوری است را تقویت می‌کند.

رشد چشمگیر تلگرام در سال‌های اخیر

با وجود ظهور و رشد قارچ‌گونه شبکه‌های اجتماعی، تلگرام در سال‌های اخیر به سرعت رشد کرده است. این پیام‌رسان محبوب در دو سال و نیم گذشته بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر جدید جذب کرده و روزانه 2.5 میلیون کاربر جدید به آن اضافه می‌شوند.

چالش‌های پیش روی تلگرام

تلگرام که در دوبی مستقر است، برای بهبود فاینانس و خودکفایی خود با چالش‌های بزرگی روبه‌رو است. این شرکت در سال‌های اخیر موتور درآمدزایی خود را با راه‌اندازی سرویس‌های اشتراکی، فعال کرده است.

جمع‌بندی

جمع‌آوری 330 میلیون دلار سرمایه از طریق فروش اوراق قرضه، نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران به تلگرام و پتانسیل‌های رشد این پیام‌رسان محبوب است. تلگرام با اتکا به این سرمایه و با تمرکز بر توسعه خدمات خود، می‌تواند به رقیبی جدی برای غول‌های صنعت فناوری تبدیل شود.

همچنین بررسی کنید ...

امنیت حساب خود را با 2FA بدون شماره تلفن گوگل ارتقا دهید

گوگل در اقدامی برای ارتقای امنیت و سهولت استفاده از حساب‌های کاربری، رویه احراز هویت …