قیمت طلا و سکه در ایران در مسیر نزولی

همزمان با ریزش شدید قیمت طلا در بازار جهانی، طلا و سکه در بازار ایران نیز در مسیر نزولی حرکت کرده است. در طول یک هفته گذشته، قیمت اونس طلا در بازار جهانی ۷۰ دلار کاهش یافته و به یک هزار و ۸۲۱ دلار رسیده است. این، بیشترین کاهش در طول ۷ ماه گذشته بوده است.

در بازار ایران نیز، قیمت طلا در طول یک هفته گذشته ۳۶ هزار تومان و یک ماه گذشته ۱۳۰ هزار تومان ریزش داشته است. هر قطعه سکه امامی نیز در طول یک هفته گذشته یک میلیون و ۸۰۰ تومان و در بازه زمانی یک ماه گذشته یک میلیون و ۷۸۲ هزار تومان ریخته است.

در حال حاضر هر قطعه سکه امامی ۲۷ میلیون و ۵۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۴ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۹ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان و سکه گرمی ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. هر گرم طلای ۱۸عیار نیز به قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند که کاهش قیمت اونس طلا در بازار جهانی، عامل اصلی افت قیمت سکه و طلا در ایران بوده است. همچنین، کاهش تقاضا به دلیل کاهش قیمت نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار بر این روند نزولی بوده است.

بر اساس پیش‌بینی محمد کشتی‌آرای، رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت‌ها تا دوشنبه هفته آینده در همین سطح فعلی باقی خواهد ماند.

همچنین بررسی کنید ...

بیت‌کوین در سال پیش‌رو چه مسیری را طی خواهد کرد

**تحلیل وضعیت بیت‌کوین در سال 2024** در سال 2024، بیت‌کوین به عنوان یکی از مهمترین …