پنج‌شنبه , جولای 25 2024

کارخانه داروگر تعطیل شد

نایب رئیس‌کانون عالی شوراهای‌ اسلامی کار کشور از تشکیل جلسه اضطراری شورای اسلامی کار مقابل کارخانه داروگر برای حل مشکلات کارگران خبر داد و گفت: مدیرعامل به بهانه مسائل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش هایی از کارخانه را پلمب کرده است.

علی خدایی، نایب رئیس‌کانون عالی شوراهای‌اسلامی کار کشور درباره تعطیلی کارخانه داروگر گفت: شرکت داروگر به دلیل اختلاف هایی که با اداره مالیات پیدا کرده و بسته شدن حساب هایش تعطیل شد. کارفرما به این بهانه شروع به اخراج تعداد زیادی از کارگران خود کرده است. هلدینگ داروگر با مجموعه مافوق خود به بخش خصوصی واگذار شده است و طی سال های گذشته دچار مشکلاتی شده است.

وی با بیان اینکه شرکت داروگر بیش از 1200 کارگر داشت که اکنون به زیر 100نفر رسیده است گفت:از حدود یک سال و نیم گذشته در نهادهای مختلف پیگیر حل مشکلات داروگر بوده ایم,کارفرما علاوه بر اینکه حق بیمه کارگران را پرداخت نمی کند, حقوق کارگران را هم نمی دهد. پرونده مشکلات داروگر در نهادهای مختلف مطرح شده است اما علت را نمی دانم چرا هیچ نهادی نتوانست مقابل این ها را بگیرد و بین اداره مالیات و شرکت داروگر مشکلات را بررسی و حل کند.

وی گفت:طولانی شدن فرآیند مشکلات باعث شده است که کارفرما به صورت دسته جمعی کارگران خود را اخراج کرده است و دستور به پلمب بخش های مختلف کارخانه را داده است.

خدایی با بیان اینکه نامه ای به استانداری تهران و فرمانداری تهران و نهادهای امنیتی و وزارت کار ارسال کرده ایم گفت: محتوای نامه مبنی بر این است که هیأت مدیره کانون شورای اسلامی استان تهران چهارشنبه صبح در مقابل کارخانه داروگر جلسه اضطراری تشکیل می دهد تا مشکلات این کارگران را بررسی کنیم. چون کارخانه تعطیل است, در مقابل کارخانه این جلسه تشکیل می شود. با مسئولان مختلفی در این زمینه مشکلات را مطرح کردیم اما حل نشده است. جای تأسف است کارخانه ای با این برند به تعطیلی کشیده شده است.

به گزارش تسنیم، محمدرضا فرزعلیان,مسئول محور غرب و شمال‌غرب شوراهای اسلامی کار تهران نیز در این باره می گوید: متاسفانه باخبر شدیم، طی اقدامی، کارخانه بزرگ داروگر پلمپ شده است! این کارخانه که مشکلات‌عدیده‌ای مانند یک سرطان در وجودش رخنه کرده بود، هم‌اکنون به کما رفته است!

طی صحبتی که با مدیرعامل مجموعه داشتیم، دلیل این امر را مسائل مالیاتی عنوان کردند، در حالی که چنین مشکلاتی به هیچ عنوان به کارگران مربوط نمی‌شود، اما دود آن مستقیما در چشم کارگران مجموعه که حال فقط تعداد اندکی از آنها روی کار مانده‌اند آن هم با مشکلات و دغدغه‌های مالی و… می‌رود.

منبع : تسنیم

همچنین بررسی کنید ...

سود سهام عدالت, آخرین وضعیت واریز مرحله سوم

با وجود گذشت نیمی از خردادماه، هنوز هم بخش قابل‌توجهی از سود سهام عدالت مربوط …