پنج‌شنبه , جولای 25 2024

رئیسی: قدرت فقط با تولید موشک ایجاد نمی‌شود

رییس‌جمهور در جشن احیای ۲۲۰ واحد تولیدی راکد در استان آذربایجان شرقی گفت: تولیداتی که من در استان دیدم و همچنین در کشور سراغ داریم، تولید قدرت است، تولید قدرت فقط ساخت موشک نیست، همین صنایع هستند.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز در جشن احیای۲۲۰ واحد تولیدی راکد در استان در محل کارخانه ماشین‌سازی تبریز اظهار کرد: بسیار خرسند هستم که در جمع باصفای کارگران، مهندسان و مدیران این مجموعه و مجموعه‌های احیا شده هستم و از همه عزیزانی که در احیای این کارخانه بزرگ که به دست کارگران و مهندسان احیا شد،تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه این صنعت کار زیرساختی برای صنعت می‌کند، گفت: صنعت ماشین سازی بسیاری از کارخانجات به برکت کار شما تجهیز و نوسازی می‌شود؛ ماشین سازی نه فقط خود بلکه بسیاری از کارخانه کشور را نوسازی می‌کند و این زیرساخت صنعت کشور است؛ مخصوصا کارهای نویی که انجام شده و کارگران و مدیران به من توضیح دادند.

رئیس جمهور خطاب به مدیران گفت: شما با قوت به تجهیز و پیشرفت گام بردارید؛ اگر در بخش خصوصی بود باید به یک نقطه برتر می‌رساند و کارگر جذب می‌کرد، ما اصلا مخالف اصل خصوصی‌سازی نبودیم ولی متاسفانه در ماشین سازی این اتفاق نیافتد،کارگران زیادی از کار بیکار شدند و فقط این صنعت در حد یک زمین باقی ماند.

وی یادآور شد: دفعه قبل که به استان آمدیم، چهره‌ای از کارگران دیدم که الان متفاوت از ان زمان هستند؛ تشکر می‌کنم از شما زیرا این کار و اراده شما بود که موفق شدیم نه من! بنده و امثال من هر جا باشیم وظیفه خود را انجام می‌دهیم؛ شما وارد میدان شدید و ثابت کردید ما می‌توانیم.

رئیسی به بازدید از غرفه صنایع احیا شده اشاره کرد و گفت: برخی از این غرفه‌دارها می‌گفتند که ۵۰ تا ۳۰۰ نفر کارگر جذب کردند و همه به این نکته اشاره می‌کردند که ما هنوز در آغاز راهیم و می‌خواهیم خط تولید را دو یا سه برابر کنیم،اگر حمایت باشد این محصولات چند برابر شده و افراد زیادی جذب خواهیم کرد.

دشمن نمی‌خواهد ما در کشور تولید و اشتغال داشته باشیم

وی متذکر شد: آن چیزی که شهدا به ما آموختند، نظیر شهید باکری‌ها، این است که ما می‌توانیم! دیروز سنگر، جبهه‌ها در مناطق مختلف بود ولی الآن سنگر این کارخانه و صنایعی است که در جای جای این کشور دارد زیرا دشمن نمی‌خواهد ما در کشور تولید و اشتغال داشته باشیم بلکه می‌خواهد بیکاری و کمبود درآمد داشته باشیم تا از آن راه مار به به زانو دربیاورد.
رئیس جمهور گفت: تبریز اراده کرد و الان با قوت می‌گوید که ما می‌توانیم. شما نشان دادید که هم دانش کار را دارید زیرا کارتان دانش پایه و فناوری پایه است و هم اراده دارید که تولید را ادامه دادید وهمه اینها زیرساخت صنایع کشور شد.

ایجاد ۶۷ هزار اشتغال با ۲۲۰ کارخانه و کارگاه

وی گفت: با احیای ۲۲۰ کارخانه و کارگاه در استان آذربایجان‌شرقی، ۶۷ هزار نفر صاحب شغل شدند، محصول استاندارد قابل ارائه نه تنها در تبریز و کشور بلکه در منطقه رقم خورد.

رئیسی گفت: ۲۲۰ واحد در استان راه‌اندازی شده است و امروز صبح به چرم‌شهر تبریز رفتم و از نزدیک دیدم که چقدر صنعت با کیفیت بالا و کار بزرگی در تبریز انجام شده است.

وی گفت: تولیداتی که من در استان دیدم و همچنین در کشور سراغ داریم، تولید قدرت است، تولید قدرت فقط ساخت موشک نیست، همین صنایع هستند.
رئیسی با اشاره بر اینکه شهدایی مثل تهرانی مقدم بعد از شهادت همه آنها را شناختند، گفت: الآن خیلی‌ها در حیطه خود تولید قدرت می‌کند.
رئیس جمهور افزود: دولت و مجلس خود را مکلف بر حمایت از تولیدکنندگان می‌داند و قطعا بدانید هم حمایت مالی، هم حمایت قضایی خواهید شد.

نمی‌گذاریم حقوقی از کارگران ضایع شود

وی متذکر شد: فرمایشاتی که کارگران داشتند رفع خواهد شد و اصلا نگران نباشند و ما با وجود تمام کاری خواهیم کرد تا حقوقی از کارگران ضایع نشود.
رئیسی به شعار سال اشاره کرد و گفت: در تحقق رشد تولید، ما مهار تورم را با رکود دنبال نمی‌کنیم، ما مهار تورم را با رشد تولید دنبال می‌کنیم.

تولید، داروی بسیاری از دردهای ماست

وی ادامه داد: تولید، داروی بسیاری از دردهای ماست، تولید باشد، صادرات و درآمد افزایش می‌یابد و سهم ما در منطقه زیاد می‌شود و نتیجه آن مهار تورم است.
رئیس جمهور تاکید کرد: با امید کارها را دنبال کنید و به فرمایش رهبری در سخنرانی رهبری که با ایمان و امید پیش روید.
وی گفت: با احیای این ۲۲۰ واحد در حوزه صنعت هزاران شغل ایجاد شد؛ البته اشتغالزایی زیادتر هم خواهد شد و با این وضع تبسم بر لبان خانواده خواهد شد زیرا با بیکاری غم بر کل خانواده وارد می‌شود.

تمام واحدهای راکد و تعطیل احیا شده است

رئیسی بیان داشت: قطعا با کمک‌های خود شما تمام واحدهای راکد و تعطیل احیا شده است؛ البته ما ابتدای راه هستیم و کار را تمام نشده ندانیم تا بلکه با تلاش این شهر صنعتی را احیا کنیم که البته طبق گفته استاندار این ۲۲۰ واحد فقط برای صنعت بود و در حوزه‌های دیگر هم احیای واحد داریم. وی ابراز کرد: سطح بیکاری و عدد بیکاری با این روند کاهش خواهد یافت و قطعا نشاط اجتماعی افزایش خواهد یافت.

منبع : فارس

همچنین بررسی کنید ...

سهم کشور از برق هسته‌ای چه مقدار است؟

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت که ایران قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۲۰ هزار …