پنج‌شنبه , جولای 25 2024

چند نکته درباره هدست Vision Pro اپل

هدست واقعیت ترکیبی اپل به نام Vision Pro بالاخره رسما معرفی شد. مشخصات، ویژگی‌ها و قیمت آن همه و همه شامل غافلگیری‌های جذابی بود. این هدست با سیستم‌عامل visionOS عرضه می‌شود. با وجود بالابودن سطح انرژی کاربران علاقه‌مند به این محصول، اما همیشه اگر و اماهایی وجود دارد که کمی پس از آن هایپ، هویدا می‌شوند. اما این اگر و اماهای هدست اپل Vision Pro چیست؟ مثلا باید بدانید عرضه اولیه فقط در امریکا صورت می‌گیرد و محدودیت سنی و پزشکی هم دارد.

اگر و اماهای هدست اپل Vision Pro

حتی اگر با قیمت ۳۴۹۹ دلاری هدست واقعیت ترکیبی اپل مشکلی ندارد، باید بگویم که اگر می‌خواهید برای آن دست به جیب شوید باید حتما در امریکا باشید.

ویژن پرو اوایل سال آینده عرضه می شود. این یعنی جایی حوالی زمستان ۱۴۰۲ و اپل می گوید این هدست به طور انحصاری از طریق وب‌سایت apple.com و فروشگاه‌های فیزیکی در ایالات متحده امریکا فروخته خواهد شد.

سایر کشورها، از جمله بریتانیا باید انتظار داشته باشند که ویژن پرو «آخر سال آینده» به فروش برسد.

محدودیت سنی

حداقل روی کاغذ و از نظر قانونی، ویژن پرو شرط سنی ۱۳ سال و بالاتر دارد. در حالی که نحوه اجرای آن هنوز مشخص نیست می‌توان انتظار داشت که بررسی مشخصات Apple ID راهی باشد که اپل به آن متوسط شود.

عینک

برای بهترین تجربه، استفاده از هدست Vision Pro برای کاربرانی که عینک می زنند نیاز به به لنزهای آهنربایی برند Zeiss دارد.

سایر هدست‌ها از فضای فیزیکی برای قرار دادن عینک استفاده می‌کنند، اما قابلیت‌های پیشرفته ردیابی چشم Vision Pro احتمالا با حضور یک لنز شیشه‌ای در این بین به مشکل می‌خورد.

قیمت ۳۴۹۹ دلاری فقط برای هدست است، لوازم جانبی هزینه جدا دارند
اپل می‌گوید لوازم جانبی ویژن به‌صورت جداگانه فروخته می‌شود. این یعنی قیمت اعلام شده صرفا برای خود هدست است. البته چیز عجیبی نیست و از اپل انتظار این موضوع را داشتیم.

پیش نمایش AR

در نهایت یک خبر خوب داریم. اکنون می توانید پیش نمایش سخت افزاری Vision Pro را از طریق AR در iPhone یا iPad خود مشاهده کنید.

منبع : ترنجی

همچنین بررسی کنید ...

پرش تقاضا برای سری Pura 70 غول آمریکایی را تهدید می‌کند

رونمایی از سری Pura 70 هواوی خبر خوشی برای طرفداران این برند بود، اما در …