سه‌شنبه 28 فروردین 1403

قیمت جهانی طلا رو به افزایش است

3453566 - قیمت جهانی طلا رو به افزایش است

در حالی که تاجران منتظر بررسی دقیق نتیجه نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره آمریکا هستند، قیمت طلا امروز حدود 7 دلار افزایش یافت.

به گزارش رویترز، در حالی که تاجران منتظر بررسی دقیق نتیجه نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره آمریکا هستند، قیمت طلا امروز در بازه محدودی در نوسان قرار گرفت.

البته نگرانی در مورد سقف بدهی آمریکا مقداری باعث تقویت قیمت طلا شد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی 6 دلار و 88 سنت افزایش یافت و 1982.11 دلار فروخته شد.

نمایندگان جو بایدن و جمهوری‌خواهان کنگره، دور دیگری از مذاکرات برای افزایش سقف بدهی دولت را در روز سه‌شنبه بدون یافتن راه‌حلی به پایان بردند.

ادوارد گاردنر، تحلیلگر بازار طلا گفت، درحالی که تقویت دلار بر قیمت طلا تاثیر گذاشته و آن را کاهش داده، افزایش خرید قیمت طلا را به 2 هزار دلار نزدیک کرده است.

به دنبال بن‌بست در مذاکرات سقف بدهی، ارزش بازارهای سهام کاهش یافت و به طلا کمک کرد تا مقداری از کاهش قیمت خود را جبران کند.

گاردنر افزود: اگر مشکلات بانکی آمریکا فروکش کند و توافق بر سر سقف بدهی حاصل شود، قیمت طلا کاهش خواهد یافت و حتی شاید تا پایان سال به کمتر از 1950 دلار که اکانومیست پیش‌بینی کرده است، برسد.

از آنجایی که چندین مقام فدرال رزرو پیشنهاد کردند بانک مرکزی به برنامه افزایش نرخ بهره خود پایبند باشد، طلا کمی بالاتر از کمترین قیمت یک ماه و نیم هفته گذشته در نوسان است.

افزایش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را بالا می‌برد.

«اظهارات فدرال رزرو پر سر و صدا و متنوع بوده است، اما واضح است که فدرال رزرو می‌گوید، چزخه افزایش نرخ بهره به پایان نرسیده، بنابراین همچنان خطر افزایش وجود دارد و این به آمار منتشر بستگی دارد.»

نشست بانک مرکزی آمریکا در دوم و سوم ماه می برگزار خواهد شد.

منبع : فارس

همچنین بررسی کنید ...

بیت کوین در اوج: فتح قله‌های جدید و عبور از نقره

بیت کوین پادشاه رمزارزها در یک سال گذشته بیش از 60 درصد رشد کرده و …