سه‌شنبه 28 فروردین 1403

هوش مصنوعی Firefly به فتوشاپ آمد

34453534 - هوش مصنوعی Firefly به فتوشاپ آمد

نرم‌افزار فتوشاپ ادوبی امروز به ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام Generative Fill مجهز شد تا کاربران بتوانند به‌سرعت از طریق ورودی‌های متنی دست به خلق یا حذف تصاویر بزنند یا حتی بخشی از یک تصویر را گسترش دهند. این ابزار بخشی از مجموعه هوش مصنوعی Firefly محسوب می‌شود.

به گزارش تک‌کرانچ، ادوبی اعلام کرد که قابلیت Generative Fill از امروز به‌صورت بتا در اختیار کاربران فتوشاپ قرار می‌گیرد و در نیمه دوم سال جاری میلادی به‌صورت پایدار به دست همه کاربران خواهد رسید. این ابزار می‌تواند درون لایه‌های مختلف یک تصویر در فتوشاپ استفاده شود.

برای مثال، اگر بخواهید، می‌توانید قاب یک تصویر را گسترش دهید و یا اشیای جدید برای آن خلق کنید. اگر بخواهید قاب تصویر را توسعه دهید و کادر ورودی متن را خالی بگذارید، نرم‌افزار خودش سعی می‌کند به‌طور خودکار به تصویر محتوا اضافه کند.

نکته مهم در این تلفیق قابلیت‌ها این است که کاربران فتوشاپ حالا می‌توانند با زبان طبیعی تصویر یا شیء مدنظر خود را توصیف کنند. فتوشاپ برای اجرای دستورات کاربر بخشی از تصویر را برای فایرفلای می‌فرستد و لایه‌ای جدید برای نمایش نتایج کار هوش مصنوعی تولید می‌کند.

قابلیت Generative Fill شامل ویژگی Content Credentials است که پیش از به‌اشتراک‌گذاری برچسبی را روی فایل‌ها قرار می‌دهد. این کار کمک می‌کند تا تصاویر واقعی از تصاویر غیرواقعی قابل تشخیص باشند و از نشر محتواهای جعلی جلوگیری شود.

افزون‌براین، ادوبی مطمئن شده است که این مدل هوش مصنوعی نتایج امنی را به کاربر برمی‌گرداند. این قضیه تا حدی تحت تأثیر اطلاعاتی است که این مدل با آن‌ها آموزش داده شده است؛ اما این شرکت تدابیر اضافه‌تری را هم برای حفظ ایمنی در نظر گرفته. برای مثال، ورود برخی کلمات غیرمجاز است.

منبع : دیجیاتو

همچنین بررسی کنید ...

درآمدزایی از تلگرام برای کانال‌های بالای هزار عضو فعال شد!

خبر خوش برای صاحبان کانال‌های تلگرام: پاول دروف، بنیانگذار تلگرام، به وعده خود عمل کرد …