چه کسی اسپالتی در ناپولی می‌شود؟

با محتمل شدن جدایی لوچانو اسپالتی از ناپولی در پایان فصل جاری، گمانه‌زنی‌ها درباره جانشین او روی نیمکت قهرمان جدید سری A آغاز شد.

اظهارات روز گذشته (یکشنبه) لوچانو اسپالتی سرمربی تیم فوتبال ناپولی درباره آینده‌اش برای اعتراف به اینکه به آخر راه همکاری‌اش با این باشگاه رسیده است، اندک تردیدی که درباره آینده او وجود داشت را از بین برد. با توجه به تأکید اسپالتی بر اینکه تصمیمش عوض نخواهد شد، جدایی او قطعی به نظر می‌رسد و او این سه هفته آخر را صرفاً برای همراهی بازیکنانی که با آنها قهرمان سری A شد، در کنار تیم خواهد ماند. گویا اختلاف نظر با اورلیو دلورنتیس مالک باشگاه، اسپالتی را به فکر جدایی انداخته است، سناریویی مشابه به آنچه برای سرمربیان قبلی تیم از جمله جنارو گتوسو، کارلو آنچلوتی و … رخ داد.

به هر حال به نظر می‌رسد که ناپولی به زودی باید برای استخدام سرمربی جدید دست به کار شود و دلورنتیس چندین گزینه دارد که می‌تواند از میان آنها انتخاب کند. در واقع تا کنون نام 6 مربی به عنوان سرمربی احتمالی ناپولی در فصل آینده برده شده که 4 نفرشان ایتالیایی و 2 نفر دیگر خارجی هستند.

در میان گزینه‌های بومی که شامل جان‌پیرو گاسپرینی، وینچنزو ایتالیانو، آنتونیو کونته و روبرتو دزربی می‌شوند، تنها کونته بیکار است و نفرات دیگر به ترتیب سرمربیان فعلی تیم‌های آتالانتا، فیورنتینا و برایتون انگلیس هستند. گزینه‌های خارجی هم شامل یولیان ناگلسمان و رافائل بنیتس می‌شوند که هر دوی آنها بدون تیم هستند، البته ناگلسمان پس از اخراجش از بایرن مونیخ، هنوز با این تیم قرارداد دارد که باید فسخ شود. بنیتس اما در حال حاضر تیم ندارد و شانس او برای هدایت ناپولی بیشتر هم هست، چرا که او جزو معدود مربیان دارای سابقه کار در ناپولی محسوب می‌شود که هنوز با دلورنتیس رابطه خوبی دارد.

منبع : تسنیم

همچنین بررسی کنید ...

دربی کرمان با داور کرمانی؛ صرفه‌جویی به سبک کمیته داوران!

سیدرضا مهدوی، داور کرمانی، سوت دربی حساس مس رفسنجان و گل‌گهر را به دست می‌گیرد. …