اپل هشدار داد, هکرها در کمین آیفون شما!

اپل با ارسال پیامی هشداردهنده به کاربران آیفون در 92 کشور، از آنها خواست مراقب حملات جاسوسی جدید باشند. این شرکت جزئیات زیادی درباره این حملات منتشر نکرده، اما می‌گوید که هکرها می‌توانند از طریق آنها به اطلاعات شخصی کاربران، از جمله اپل آی‌دی آنها، دسترسی پیدا کنند.

چه کسانی در معرض خطر هستند؟

طبق گفته اپل، هر کاربر آیفون، صرف نظر از موقعیت مکانی یا فعالیت‌هایش، می‌تواند هدف این حملات قرار بگیرد. این شرکت می‌گوید که شناسایی دقیق عاملان این حملات دشوار است و به همین دلیل باید آنها را جدی گرفت.

اقدامات پیشگیرانه

برای محافظت از خود در برابر این حملات، کاربران آیفون باید اقدامات پیشگیرانه زیر را انجام دهند:

سیستم عامل و برنامه‌های خود را به‌روز نگه دارید. به‌روزرسانی‌ها اغلب شامل وصله‌های امنیتی هستند که می‌توانند از شما در برابر حملات جدید محافظت کنند.
از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید. هرگز از یک رمز عبور برای چندین حساب مختلف استفاده نکنید.
تأیید دو مرحله‌ای را فعال کنید. این کار به افزودن یک لایه امنیتی دیگر به حساب شما کمک می‌کند.
فقط برنامه‌ها را از اپ استور دانلود کنید. برنامه‌هایی که از منابع غیرمعتبر دانلود می‌شوند، ممکن است حاوی بدافزار باشند.
روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید. این لینک‌ها می‌توانند شما را به وب‌سایت‌های جعلی هدایت کنند که اطلاعات شخصی شما را سرقت می‌کنند.

حالت Lockdown را فعال کنید

اپل در سال 2022 حالت Lockdown را برای iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و watchOS 10 ارائه داد. این حالت امنیتی، برخی از ویژگی‌های دستگاه شما را که می‌توانند توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گیرند، محدود می‌کند. برای فعال کردن حالت Lockdown، به تنظیمات بروید، سپس روی «حریم خصوصی و امنیت» و بعد «حالت Lockdown» ضربه بزنید.

اپل چه می‌گوید؟

اپل در مورد این حملات جاسوسی جزئیات زیادی منتشر نکرده است. این شرکت می‌گوید که به دلیل ماهیت پیچیده این حملات، شناسایی عاملان آنها دشوار است. با این حال، اپل تأکید می‌کند که متعهد به محافظت از کاربران خود در برابر تهدیدات سایبری است و به طور مداوم برای ارتقای امنیت محصولات خود تلاش می‌کند.

نکات پایانی

حملات جاسوسی یک تهدید واقعی برای کاربران آیفون هستند. با انجام اقدامات پیشگیرانه و فعال کردن حالت Lockdown می‌توانید به محافظت از خود در برابر این حملات کمک کنید. همچنین، مهم است که اخبار مربوط به تهدیدات سایبری را دنبال کنید و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوکی، آن را به اپل گزارش دهید.

همچنین بررسی کنید ...

پرش تقاضا برای سری Pura 70 غول آمریکایی را تهدید می‌کند

رونمایی از سری Pura 70 هواوی خبر خوشی برای طرفداران این برند بود، اما در …