پنج‌شنبه 3 اسفند 1402

فیلتر تلگرام در عراق رفع شد

43543535 - فیلتر تلگرام در عراق رفع شد

فیلتر تلگرام در عراق برداشته شد

وزارت ارتباطات عراق اعلام کرد که فیلتر اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در این کشور برداشته شد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که شرکت تلگرام به خواسته‌های دولت عراق برای بستن کانال‌هایی که داده‌های شخصی شهروندان را افشا می‌کردند، پاسخ داد.

تلگرام یک اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب در عراق است که میلیون‌ها کاربر دارد. این اپلیکیشن برای ارسال پیام، تماس و اشتراک‌گذاری محتوا استفاده می‌شود. با این حال، در ماه‌های اخیر، برخی از کانال‌های تلگرام در عراق شروع به افشای داده‌های شخصی شهروندان، از جمله نام‌ها، نشانی‌ها و روابط خانوادگی آنها کردند. این امر باعث نگرانی مقامات عراقی شد و آنها خواستار بستن این کانال‌ها شدند.

تلگرام ابتدا به خواسته‌های دولت عراق پاسخ نداد، اما پس از آن تصمیم گرفت همکاری کند. این شرکت چند کانالی را که داده‌های شخصی را به اشتراک می‌گذاشتند، حذف کرد و همچنین اعلام کرد که آمادگی دارد با مقامات عراقی همکاری کند تا از انتشار داده‌های شخصی در آینده جلوگیری کند.

با همکاری تلگرام، فیلتر این اپلیکیشن در عراق برداشته شد. این امر برای کاربران تلگرام در عراق یک خبر خوب است، اما مهم است که به یاد داشته باشید که ارسال داده‌های شخصی بدون رضایت دیگران در این اپلیکیشن ممنوع است. اگر محتوایی را در تلگرام می‌بینید که حاوی داده‌های شخصی است، می‌توانید آن را به تلگرام گزارش دهید.

همچنین بررسی کنید ...

ویندوز ۱۰ با ویجت جدید آب‌و‌هوا به‌روز می‌شود

مایکروسافت در حال اضافه‌ کردن ویجت جدید آب‌و‌هوای پویا و تعاملی به صفحه‌ی قفل ویندوز …