گوشی پیکسل 8 گوگل چه مشخصاتی دارد ؟

اطلاعات جدیدی از مشخصات سیستم دوربین نسل بعدی گوشی‌های هوشمند پیکسل 8 گوگل دردسترس قرار گرفته است.

سری پیکسل گوگل به‌لطف سرمایه‌گذاری هنگفت در محاسبات مرتبط با عکاسی همیشه ازجمله گوشی‌ها باکیفیت‌ برای عکاسان بوده‌اند. قابلیت‌های دوربین باعث شده است تا سری پیکسل بتوانند در رقابت با سایر برندها حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند. حتی پیکسل 6a سال گذشته به یکی از دوربین‌های قدرتمند در بین گوشی‌های هم‌رده‌اش مجهز شده است.

سری پیکسل ۶ اولین ارتقای مهم سخت‌افزار دوربین اصلی را پس‌ از سری پیکسل ۳ دریافت کرد. همه‌ی ویژگی‌های دوربین این گوشی‌ها درمقایسه‌با مدل‌های قبلی ارتقای درخورتوجهی یافت. سری پیکسل ۷ با تکیه‌بر مشخصات سخت‌افزاری تقریباً مشابه نسل قبلی خود، بهبودهایی مثل دوربین سلفی بهتر و دوربین تله‌فوتو ارتقایافته و حالت ماکرو در مدل پرو را ارائه داد.

اکنون بخش مهمی از مشخصات سیستم دوربین سری پیکسل ۸ گوگل فاش شده است تا ببینیم مدل بعدی گوشی‌های غول جست‌وجوی اینترنت چه ویژگی‌هایی برای عکاسی ارائه خواهد داد.

ارتقای درخورتوجه سخت‌افزار دوربین سری پیکسل ۸

دوربین هر دو مدل پیکسل ۸ از سخت‌افزار جدید بهره خواهد برد. به‌نوشته‌ی Androidauthority، این گوشی‌ها به‌جای حسگر ISOCELL GN1 سامسونگ به حسگر ISOCELL GN2 مجهز خواهند شد. بدین‌ترتیب، حسگر بزرگ‌تر در جذب نور حدود ۳۵ درصد بهتر از نسل قبل عمل می‌کند؛ بنابراین، تصاویر ثبت‌شده با آن در نور کم، کیفیت و وضوح بیشتری خواهند داشت و سرعت شاتر دوربین نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین، ISOCELL GN2 قابلیت فیلم‌برداری 8K با نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه را دردسترس کاربران پیکسل ۸ قرار خواهد داد؛ البته شاید این ویژگی در نسل بعدی گوشی‌های پیکسل گوگل ارائه نشود. ویژگی موردانتظار دیگر در سیستم دوربین سری پیکسل ۸ پشتیبانی از Sraggered HDR است که نرخ‌ تأخیر بین فریم‌هایی را کاهش می‌دهد که در حالت HDR ثبت می‌شوند و درنتیجه، جلوه‌ی محوشدگی در عکس‌ها کاهش خواهد یافت.

گفته می‌شود پیکسل ۸ پرو به دوربین اولتراواید ارتقایافته مجهز خواهد شد و به‌جای حسگر ۱۲ مگاپیکسلی IMX386 سونی از حسگر ۶۴ مگاپیکسلی IMX787 بهره خواهد برد؛ حسگری که قبلاً در دوربین اصلی پیکسل 7a نیز استفاده شده است. این ارتقای بسیار مهمی محسوب می‌شود؛ زیرا ابعاد آن درمقایسه‌با نسل قبلی تقریباً دو برابر خواهد شد و کیفیت دوریبن فوق‌عریض را افزایش خواهد داد. گوگل، نسبت زوم ۰٫۵۶ برابری این دوربین را نیز به ۰٫۴۹x افزایش خواهد داد.

دوربین اولتراواید نسخه‌ی استاندارد پیکسل ۸ هم ارتقا‌‌‌‌‌‌‌ خواهد یافت و البته حسگر آن همچنان همان IMX386 سونی خواهد بود که قبلاً در سری پیکسل ۶ به‌کار گرفته شده است. گوگل امسال نسبت‌ زوم ۰٫۶۷ برابری این دوربین را به ۰٫۵۵x ارتقا خواهد داد.

علاوه‌براین، دوربین تله‌فنوتو پیکسل ۸ پرو احتمالاً همان ماژول پیکسل ۷ پرو خواهد بود که قابلیت بزرگ‌نمایی ۵ برابری را ارائه خواهد داد. نکته‌ی دیگر اینکه گوگل در سری پیکسل ۸، تفاوت بیشتری در سیستم دوربین نسخه‌ی استاندارد و پرو اِعمال خواهد کرد. بدین‌ترتیب، خرید مدل استاندارد نسل بعدی گوشی‌های این شرکت به‌معنای زوم و دوربین اولتراواید ضعیف‌تر است.

بهبود فوکوس خودکار

همه‌ی گوشی‌های گوگل از سری پیکسل ۶ (غیر از سری پیکسل A) برای کمک به بهبود فوکوس خودکار از حسگر ToF بهره می‌برند. پیکسل ۸ پرو به حسگر جدید 8×8 ToF VL53L8 مجهز خواهد شد. درحالی‌که کاربردی‌تر‌بودن حسگر دوربین LiDAR مثل حسگر ۰٫۳ مگاپیکسلی IMX590 در آیفون ۱۴ پرو بدیهی است، حسگر حدید پیکسل ۸ پرو نیز می‌تواند ارتقای بزرگی درمقایسه‌با نسل قبلی این محصول باشد و قابلیت فوکوس خودکار آن را بهبود دهد.

حسگر دماسنج در پیکسل ۸ پرو

یکی دیگر از ویژگی‌های احتمالی پیکسل ۸ پرو، حسگر دماسنج FIR است. برخی می‌گویند این حسگر درواقع دوربین حرارتی کاملی خواهد بود که می‌توان از آن برای مقاصد عکاسی نیز استفاده کرد؛ اما طبق اطلاعات جدید، ظاهراً این خبر واقعیت ندارد. حسگر Melexis MLX90632 دراصل برای اندازه‌گیری دمای بدن با دقت زیاد در نظر گرفته شده است.

بهبود نرم‌افزاری دوربین پیکسل ۸

نرم‌افزار دوربین پیکسل ۸ در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد و گوگل در این مسیر بیشتر روی کارکرد سخت‌افزار جدید تمرکز دارد.

Adaptive torch ویژگی جدیدی است که شدت نور فلش را به‌طورخودکار براساس نوع صحنه و سایر ورودی‌ها تنطیم می‌کند. اگر از فلش استفاده می‌کنید، این ویژگی می‌تواند از نوردهی کم یا نوردهی بیش‌ازحد جلوگیری کند.
Segmentation AWB یکی دیگر از قابلیت‌های جدید نرم‌افزار دوربین پیکسل ۸ خواهد بود. این ویژگی از هوش مصنوعی برای پردازش‌های مختلف در بخش‌های خاصی بهره می‌برد که کاربر انتخاب می‌کند.

علاوه‌براین، احتمال دارد گوگل قابلیتی برای انتخاب میزان تارشدن پس‌زمینه در ویدئوها را برای حالت سینمایی گوشی‌های سری پیکسل ۸ اضافه کند.

منبع : زومیت

همچنین بررسی کنید ...

پرش تقاضا برای سری Pura 70 غول آمریکایی را تهدید می‌کند

رونمایی از سری Pura 70 هواوی خبر خوشی برای طرفداران این برند بود، اما در …