زیاد النخاله از ایران قدردانی کرد

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که مردم فلسطین شامل امثال رهبران بزرگ و فرماندهان سرایا القدس که به فیض شهادت رسیدند یا عزیزترین دارایی‌های خود از جمله جان و فرزندان‌شان را تقدیم کردند، هرگز شکست نخواهند خورد و همچنان پرچم قدس را برافراشته و برای آزادسازی آن تلاش خواهند کرد.

زیاد النخاله دبیرکل جنبش مقاومت جهاد اسلامی بامداد یکشنبه به‌مناسبت پایان جنگ ۵ روزه نوار غزه و تن‌ دادن رژیم موقت صهیونیستی به آتش‌بس با گروه‌های مقاومت، طی سخنانی با اشاره به پایان دور دیگری از رویارویی با رژیم صهیونیستی تحت نام «انتقام آزادگان»، گفت: در این دور، عزیزترین فرزندان خود و رهبران شهیدی را از دست دادیم که حضورشان برای نهضت جهاد و گردان‌های دلاور آن ارزش زیادی داشت و شهادت آنها چراغ راه مبارزه ما خواهد بود. ما بسیاری از عزیزان‌مان را که توسط ماشین جنگ رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، از دست دادیم. ما با همه آنها با سربلندی وداع کردیم.

همچنین به نوشته شبکه خبری «المنار» وی در این سخنرانی توضیح داد: مردم فلسطین شامل امثال رهبران بزرگ و فرماندهان سرایا القدس که به فیض شهادت رسیدند یا عزیزترین دارایی‌های خود از جمله جان و فرزندان‌شان را تقدیم کردند، هرگز شکست نخواهد خورد و همچنان پرچم قدس را برافراشته و برای آزادسازی آن تلاش خواهند کرد.

این مقام ارشد مقاومت فلسطین با بیان اینکه صهیونیست‌ها می‌خواستند نوار غزه را در خون مردم آن غرق کنند، اظهار داشت: آنها می‌خواستند خون برادران‌مان و خانواده‌های‌مان را پایمان کنند و سکوت کنیم و جان‌مان را با ذلت و ظلم بخریم. آنها از ما می‌خواستند که ما به روش آنها و زیر پوتین سربازان‌شان به زندگی خود ادامه دهیم. اما مجاهدان شجاع و جسور فلسطین از گردان‌های پیروز قدس به سوی آنها قیام کردند و از پایمال کردن خون‌های‌مان خودداری کردند.

النخاله ضمن اشاره به اینکه مردم فلسطین شهدا و خسارات مادی زیادی را تقدیم کردند اما این وضعیت ارزشش را داشت، تاکید کرد: پیام مردم ما باید مانند پنج روز گذشته باشد که همه شهرهای‌شان زیر بُرد موشک‌های سرایا القدس و مقاومت فلسطین بود و همه شما نظاره‌گر جمعیت آنها بودید که در پناهگاه‌ها پنهان شده بودند یا با وحشت و ترس زیر ایستگاه‌های اتوبوس مخفی می‌شدند.

دبیرکل جهاد اسلامی با بیان اینکه مردم دردمند، با سرهای افراشته در همه جا از نوار غزه و کرانه باختری گرفته تا سراسر جهان برای حمایت و کمک به مقاومت قیام کردند، گفت: صحنه‌های همبستگی فلسطینی‌ها وقتی خانه‌های غیرنظامیان را هدف قرار می‌دادند، در حالی که آنها برای کمک و حمایت از کسانی که خانه‌های‌شان بمباران شده است، مایه غرور و افتخار و برای ملت ما درس است.

النخاله با بیان اینکه این روزها برای مردم فلسطین روزهای افتخار و عزت است، تصریح کرد: آری، گردان‌های پیروز قدس و رزمندگان دلاور آن در این نبرد، پیش‌قراول مقاومت و نوک پیکان آن بودند، اما مقاومت با همه جناح‌هایش، قدرتمند بود. دیواری که مقاومت رزمندگان دلیر ما در سرایا القدس بر آن استوار بود. ما این فرصت را از دشمن گرفتیم که ما را از هم جدا کند و آنچه را که شد تحمل کردیم تا موضع مقاومت یکپارچه و محکم و استوار بماند. در اینجا ما با سلاح‌های خود از این نبرد بیرون می‌آییم و مبارزان ما هنوز در میدان بوده و همیشه آماده مبارزه با هر تجاوزی هستند.

وی در پایان افزود: از همه کسانی که در کنار مقاومت و سرایا القدس بودند، در رأس آنها جمهوری اسلامی ایران، حزب‌الله و برادران‌مان در مصر و قطر که تلاش‌های زیادی انجام دادند تا ما تجاوز را مهار کنیم، تشکر می‌کنم.

منبع : العالم

 

همچنین بررسی کنید ...

نماینده مجلس: ادامه فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ غیرقانونی است

رشیدی باور دارد زمان آن رسیده که محدودیت ایجاد شده برای اینستاگرام و واتس‌اپ رفع …