پنج‌شنبه , جولای 25 2024

فدراسیون فوتبال عراق: قضاوت فغانی در بازی ویتنام کذب است!

فدراسیون فوتبال عراق در بیانیه‌ای رسمی، شایعات مطرح شده در مورد قضاوت علیرضا فغانی در بازی تیم ملی این کشور مقابل ویتنام در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 و جام ملت‌های آسیا 2027 را تکذیب کرد.

این تکذیبیه پس از انتشار اخباری در رسانه‌های عراقی مبنی بر انتخاب فغانی به عنوان داور این بازی منتشر شد. انتخاب فغانی با واکنش منفی هواداران عراقی روبرو شده بود که هنوز از تصمیمات او در بازی عراق و اردن در جام ملت‌های آسیا 2023 که منجر به حذف عراق از این رقابت‌ها شد، دلخور هستند.

دلایل تکذیب فدراسیون:

عدم تأیید رسمی: فدراسیون فوتبال عراق تأکید می‌کند که تاکنون هیچ خبر رسمی از سوی AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) مبنی بر انتخاب فغانی به عنوان داور این بازی دریافت نکرده است.
اعلام اسامی داوران: طبق روال معمول، اسامی داوران و ناظران مسابقات توسط AFC در زمان مشخصی از طریق وب سایت رسمی این کنفدراسیون و به اطلاع فدراسیون‌های ملی مربوطه می‌رسد.
حفظ آرامش در فضای ورزش: فدراسیون عراق با اشاره به جو متشنج ایجاد شده در میان هواداران، از رسانه‌ها می‌خواهد که در انتشار اخبار دقت کنند و از انتشار اخبار نادرست که می‌تواند فضای ورزش را ملتهب کند، خودداری کنند.

اما آیا این تکذیبیه تنها برای آرام کردن هواداران عصبانی است یا واقعیت دیگری در پشت پرده وجود دارد؟

احتمال تغییر نظر AFC: با توجه به حساسیت این بازی و جو منفی موجود علیه فغانی در میان هواداران عراقی، ممکن است AFC در نهایت تصمیم بگیرد از داور دیگری در این بازی استفاده کند.
فشار فدراسیون عراق: فدراسیون فوتبال عراق ممکن است با اعمال فشار به AFC خواستار عدم انتخاب فغانی به عنوان داور این بازی شده باشد.

هنوز هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد و باید منتظر ماند و دید که در نهایت چه تصمیمی از سوی AFC اتخاذ خواهد شد.

همچنین بررسی کنید ...

دربی کرمان با داور کرمانی؛ صرفه‌جویی به سبک کمیته داوران!

سیدرضا مهدوی، داور کرمانی، سوت دربی حساس مس رفسنجان و گل‌گهر را به دست می‌گیرد. …